STRUČNA POSETA KOLEGA IZ LJUBLJANE – CENTAR IRIS

Danas su OŠ „Dragan Kovačević“ posetile koleginice i kolega iz Centra IRIS – Centra za edukaciju, rehabilitaciju, inkluziju i savetovanje za slepe i slabovide iz Ljubljane – Slovenije. Sa kolegama iz Slovenije, školu je posetila i koleginica Sandra Skendzic iz OŠ „Anton Skala“ Beograd, defektolog i ambasador Erasmus za Srbiju.Uživali smo u razmeni ideja, novim planovima i izuzetno prijateljskim razgovorima. Bio je to izuzetan dan za našu ustanovu koja se 50 godina bavi obrazovanjem učenika sa oštećenjem vida. Kolegama smo sa posebnim zadovoljstvom istakli saradnju sa Perkins School for the Blind i razvoju kabineta za procenu funkcionalnog vida. Ponosno smo goste upoznali sa učenicima pobednicima na gradskom takmičenju sa redovnim školama iz solo pevanja, engleskog i ruskog jezika, kao u učesnika opštinskog takmičenja iz geografije. Nismo zaboravili da goste upoznamo i sa ljubimcima – papagajima rozenkolinsima:Srna, Mila i Mango, koji sve goste dočekuju sa divnom pesmom. Pesmom su i gosti nastavili sa pobednicom u solo pevanju Ivom. Divan prvi prolećni dan i dan međunarodne saradnje koja se neguje i čuva.