Посета Музеју илузија

Наставница енглеског Марина Узелац одлучила је да своје ученике обрадује пред зимски распуст, 28. децембра, и одведе их, заједно са библиотекарком Милицом Радосављевић, у посету Музеју илузија.

Ученици нису остали равнодушни на разне оптичке илузије, слагалице, мозгалице, холограме. Плесали су у колор-соби, седели за клон-столом, гледали у бунар без дна, фотографисали се у обрнутој и амес соби. Храбро су закорачили у вортекс-тунел који их је натерао да се својски боре у напредовању кроз ротирајући цилиндар. Научили су понешто о перцепцији, људском мозгу и сазнали више о наукама попут оптике, геометрије, биологије и психологије. Разумели су зашто њихове очи виде ствари које мозак не разуме. Посматрајући реакције ученика и слушајући утиске након повратка, са сигурношћу можемо рећи да ће им ова музејска авантура остати упамћена као једно незаборавно искуство.