Упис првака

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ЗА ШКОЛСКУ 2020/21. ГОДИНУ

Поштовани родитељи,

Влада Републике Србије донела је одлуку да се, услед тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави наставни рад у свим основним и средњим школама. (Службени гласник РС, бр. 30/2020 од 15.03.2020. године)

Упис у први разред ове школске године вршиће се почев од 01.04.2020. године преко Портала еУправа.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са Кабинетом Председника Владе и Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу припремило је нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину.

Наведене процедуре имају за циљ да поједноставе, у административном смислу, упис деце у први разред основне школе, како родитељима, односно другим законским заступницима деце, тако и школама.

Тако ће родитељу почев од 1.04.2020. године бити омогућено да електронским путем искаже интересовање за упис детета у одређену школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа. Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, електронском поштом биће послата нотификација о датуму уписа у основну школу.

На порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивања за упис и тестирање која ће омогућити родитељима да једним одласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу.

Преко апликације еУпис вршиће се повлачење података о ученику (из матичне књиге рођених, евиденција пребивалишта и податке о обављеном лекарском прегледу).

У први разред школске 2020/2021. године уписују се деца рођена од 1. марта 2013. до 1. марта 2014. године, а упис почиње у среду, 1. априла 2020. године.

Све додатне информације можете добити као одговор на мејл адресe:

E -mail школа:skoladk@eunet.rs

E- mail стручна служба: milenovicj@yahoo.com

или можете контактирати на телефоне:

011/3223-328 локал (Директор/ Стручна служба)

064/4094304 (Стручна служба-за време трајања ванредног стања од 9-15,00 h)

У наредним данима ћемо вас редовно обавештавати о новим информацијама које будемо добијали од надлежних институција.

Након што се пријавите на Порталу еУправе (упутство за коришћење – ЛИНК) и искажете интересовање за упис детета у први разред наше школе, позивамо вас да попуните ЗАХТЕВ ЗА УПИС за потребе школе.

Обзиром да је за касније потребно и мишљење Интерресорне комисије образац за пријаву ИРК-а можете преузети ОВДЕ

Захтев за упис ученика у школу

Образаб бр, 1 ИРК

Упутство за коришћење апликације за исказивање интересовања за упис у основну школу