Скуп на којем је представљен пројекат „Границе опипљивости“

Скуп је организовала Основна школа „Драган Ковачевић“ 1. октобра 2022. године у прелепом амбијенту Етно села Коштунићи. Састанку су присуствовали: управник Креативног центра МИНА из Чачка, директори школа из Београда, Чачка и околине, као и чланови наше школе. Чланови пројектног тима су представили пројекат и активности које су до сада спроведене. Током ове школске године наша школа је постала партнер у Еразмус+ КА2 пројекту „Границе опипљивости“ (Еразмус+ КА2 пројекат, финансиран од стране Европске комисије). Координатор пројекта је Центар „Ирис“ из Љубљане Циљ пројекта је адаптација сликовног материјала за слепе, као и израда приручника за адаптацију сликовног материјала. Трајање пројекта је три године. Поред наше школе, партнери на овом пројекту су школа „Вељко Рамадановић” из Земуна, школа „Дмитар Влахов” из Северне Македоније и Специјална школа за слабовиде из Румуније. Након презентације, присутни су показали велико интересовање и чланови пројектног тима су са присутнима разговарали о инклузивном приступу у образовању слепих и слабовидих ученика.