ПОСЕТА БИБЛИОТЕЦИ ЗМАЈ

У среду 20.03.2019. године ученици наше школе са наставницом српског језика Иваном Радић Гајевић и библиотекарком Маријом Пацек посетили су дечију библиотеку Змај. Заједно са списатељицом Весном Видојевић Гајовић обележили су  Међународни дан среће. Весна Видојевић Гајовић представила је свој роман „Зелени папагај”.Овај роман је објављен први пут 1994. године, али је захваљујући ИК „Креативни центар” поново угледао светлост дана у новом, модерном издању. Дружење је било испуњено живим разговором о роману који је, како писац рече, аутобиографски и који описује селидбу девојчице Јасне из малог места у велики град и новине која та селидба доноси. Роман је био повод за разговор о срећи, пријатељству, кућним љубимцима, одрастању, али и о писању, књигама и читању. На крају дружења чекало се на ред за аутограм писца.