Посета библиотеци „ Чика Јова Змај“

У оквиру манифестације ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕУ ученици наше школе са библиотекаром Маријом Пацек и наставницом Ивоном Богнер посетили су 17.09.2019. године дечију библиотеку „ Чика Јова Змај“. У библиотеци су се дружили са другарима из Основне школе „ Дринка Павловић”. Наши ђаци заједно са Виолетом и Сандром библиотекарима библиотеке „Змај“ учествовали су у радионици „Испеци па реци“. Кроз разговор, читање, игру и филм учесници радионице проширили су и стекли нова знања о народној књижевности. Читали смо народне приче, решавали загонетке, анализирали пословице, гледали филм базиран на народној шаљивој причи, разгибавали језик брзалицама, а изнад свега – добро се забавили.

Након радионице другари су разговарали са новинарком Јулијаном Симић Теншић чији чланак је објављен у „Политици“.