Посета библиотеци „ Чика Јова Змај“ поводом дечје недеље

Поводом дечје недеље група ученика наше школе са библиотекаром Маријом Пацек  09.10. 2019. год. посетила је дечје одељење библиотеке „Чика Јова Змај“. Дечја недеља била је повод да гост библиотеке „Чика Јова Змај“ буде Елизабета Георгиев, писац и библиотекарка из Народне библиотеке „Детко Петровˮ у Димитровграду. Елизабета Георгиев пише на српском и бугарском, како за децу тако и за одрасле. Осим тога, како сама каже, она воли цвеће и животиње, а најсрећнија је када је у друштву деце.

Библиотека је била пуна малих читалаца који су дошли на песничко дружење са Елизабетом. Поред ученика наше школе овом дружењу су присуствовали и другари из других београдских основних школа. Деца су била  у прилици да чују песме из књига „Три лица и птица“, „Ћошак иза ћошка“, „На рингишпилу имена“, али и да разговарају о књигама, писању, рецитовању. Неки од присутних другара и сами пишу, па их је дружење са писцем охрабрило да своје стихове поделе са публиком. Ученица наше школе Тара Самац је говорила своје стихове „Изгубљено – нађено“ и  „Нечујна љубав“, и одушевила све присутне у сали а посебно саму песникињу Елизабету.