ERAZMUS DANI#ErasmusDays 2022

U okviru proslave Erasmus + u Evropi, OŠ „Dragan Kovačević“ iz Beograda je organizovala događaj sa direktorima, stručnim saradnicima i roditeljima, na kome je upoznala prisutne o prilagođavanju slika za učenike bez ostataka vida. U okviru događaja prezentovan je projekat „Granice opiplјivosti“/ “Borders of Tangibile“ (Erasmus+ KA2 projekt, financed by the Europen Commission). Koordinator projekta je Centar „Iris“ iz Ljublјane. Pored naše škole partneri na ovom projektu su škola „Velјko Ramadanović“ iz Zemuna, iz Severne Makedonije škola „Dmitar Vlahov“ i iz Rumunije Specijalna škola za oštećene vidom. Nakon prezentacije prisutni su uradili po jednu sliku na fjuzeru aparatu i štampali kraći tekst na Brajevom štampaču.