Наш Ђорђе трећи у држави! Велики успех
на републичком такмичењу у шаху
Сјајне вести стижу нам са државног првенства! У петак, 15. маја, 2026.године
у Школи за оштећене слухом-наглуве у Београду одржано је републичко
такмичење у школском спорту – шаху за ученике средњих и основних школа
који се образују у оквиру Заједнице школа за образовање ученика са
сметњама у развоју и инвалидитетом. Наша школа била је једна од 9 школа
из целе Србије чији су се ђаци борили за титулу државног првака.
Конкуренција је била изузетно јака а атмосфера професионална-мечеве је
судио званични међународни судија Петар Јевтић а резултати су се уживо
уносили на званичну платформу Светске шаховске организације.
Наши шахисти Агата Агатонова, Александар Мишовић, Дамјан Томић, Лав
Шкрабан и Милован Николић су показали невероватну концентрацију,
тактичко размишљање и фер плеј, а огроман успех остварио је ученик Ђорђе
Томић који је у категорији дечака из основних школа освојио фантастично
треће место и бронзану медаљу. Честитамо нашем Ђорђу на освојеној
медаљи. Бронза сија златним сјајем!










