У периоду од 4. до 8. маја 2026. године, у нашој школи обележена је Недеља сећања и
заједништва. Током наставних активности ученици су, у складу са својим узрастом,
разговарали о значају пријатељства, међусобног поштовања, толеранције, емпатије и
пружања подршке другима. Кроз различите радионице и заједничке активности
подстицано је развијање осећаја припадности, разумевања и заједништва.
Као завршна активност, 8. маја, за ученике од првог до четвртог разреда организоване
су спортско-рекреативне игре под називом „Игром до пријатељства“. Кроз тимске
игре, штафете и дружење ученици су показали сарадњу, спортски дух и радост
заједничког учешћа.
Обележавањем Недеље сећања и заједништва подсетили смо се колико су међусобно
разумевање, брига о другима и неговање добрих односа важни за стварање безбедног
и подстицајног школског окружења.










