ШКОЛСКА СЛАВА – СВЕТИ САВА ОБЕЛЕЖЕНА АМБИЈЕНТАЛНОМ НАСТАВОМ

Ученици, родитељи и колектив ОШ „Драган Ковачевић“ обележили су Школску славу корелацијским часом: верске наставе, српског језика, историје, ликовне и музичке културе у Цркви Светог Марка, након вечерње службе. Наша школа, сада већ традиционално, на овај начин обележава Школску славу, уз поштовање верског и грађанског опредељења. Долазак је традиционално добровољан. Након првог обележавање за време Ковида, и пренете посебне енергије заједништва, на наредним обележавањима су се позиву, добровољно, одазвали и чланови колектива који су других верских опредељења као и они који су атеисти. Сам колектив, као и ученици и родитељи су показали жељу да се одржи традиција оваквог начина обележавања  Школске славе. И овим путем се захваљујемо члановима верске заједнице у Цркви Светог Марка, на подршци обележавања Школске Славе. Започели смо традицију уз помоћ оца Трајана а наставили уз оца Владу. Наша срца су испуњена посебним благословом у вери и љубави једних према другима. Настављамо даље стазом Светог Саве у  учењу, раду, залагању, љубави и заједништву јер смо и пред Богом и пред животом сви једнаки.

БУДИМО ЉУДИ – СРЕЋНА СЛАВА СВЕТИ САВА!