ЈУБИЛЕЈ ЈЕДИНСТВЕНЕ ШКОЛЕ НА БАЛКАНУ

Дана 14.06.2021. је ОШ“Драган Ковачевић“ прославила 50 година постојања и рада свечаним откривањем бисте Ковачевић Драгану, партизанском куриру и синовцу Ковачевић Саве. Мали хероји су хероји у свим епохама, тако да школа за образовање ученика са сметњама у развоју са поносом носи име храброг дечака. Свечаном откривању је у име Министарства просвете, науке и технолошог развоја присустовала Анамарија Вичек-државна секретарка, у име Секретаријата за образовање и дечију заштиту Града Београда, Игор Раичевић-подсекретар и име ГО Стари град, Радослав Марјановић- председник општине. Свечано откривање су увеличали и руководилац Школске управе Београд Драган Филиповић, прва директорка школе проф.др Станика Ковачевић Дикић, председник Друштва дефектолога Србије, Синиша Ранковић, директори 15 београдских школа за образовање ученика са сметњама у развоју, директори школа Старого града, ученици, родитељи и запослени школе. Хвала свима на дивним речима за установу са много љубави и племенитости.

Обележавање јубилеја, 50 година рада школе, постављање бисте Драгану Ковачевићу, медијски пропраћено:

Градска општина Стари град:

ПРОСЛАВА ЈУБИЛЕЈА – 50 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ОШ „ДРАГАН КОВАЧЕВИЋ“