JUBILEJ JEDINSTVENE ŠKOLE NA BALKANU

Danas 14.06.2021. je OŠ“Dragan Kovačević“ proslavila 50 godina postojanja i rada svečanim otkrivanjem biste Kovačević Draganu, partizanskom kuriru i sinovcu Kovačević Save. Mali heroji su heroji u svim epohama, tako da škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju sa ponosom nosi ime hrabrog dečaka. Svečanom otkrivanju je u ime Ministarstva prosvete, nauke i tehnološog razvoja prisustovala Anamarija Viček-državna sekretarka, u ime Sekretarijata za obrazovanje i dečiju zaštitu Grada Beograda, Igor Raičević-podsekretar i ime GO Stari grad, Radoslav Marjanović- predsednik opštine. Svečano otkrivanje su uveličali i rukovodilac Školske uprave Beograd Dragan Filipović, prva direktorka škole prof.dr Stanika Kovačević Dikić, predsednik Društva defektologa Srbije, Siniša Ranković, direktori 15 beogradskih škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju, direktori škola Starogo grada, učenici, roditelji i zaposleni škole. Hvala svima na divnim rečima za ustanovu sa mnogo ljubavi i plemenitosti.

Градска општина Стари град:

ПРОСЛАВА ЈУБИЛЕЈА – 50 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ОШ „ДРАГАН КОВАЧЕВИЋ“